در حال بارگذاری

وام نقدی طرح صبا بانک اقتصاد نوین

وضعیت اقتصادی کشور

با توجه به وضعیت اقتصادی این روزهای کشور و نیز اعمال شدید تورم های علیه کشور طیف وسیعی از مردم جامعه ما در شرایط بد اقتصادی دارند و با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند. این دسته از افراد بی بضاعت برای گذران عمر خویش نیاز به سرمایه ای دارند تا بتوانند نیازهای خود را یکی پس از دیگری برطرف سازند. مسئله ای که به عینه در جامعه حس می شود؛ این می باشد که دست یابی به پول بسیار سخت و خرج کردن آن با توجه به نوسانات مالی و قیمت های بسیار زیاد انواع کالا و وسایل اولیه زندگی بسیار راحت می باشد. رو همین حساب بانک های مختلف برای حمایت اقشار مختلف مردم رو به ارائه تسهیلات بانکی می آورند تا با اعطای وام های خود به افراد حقیقی و حقوقی با رتبه اعتباری یا امتیاز اعتباری بالا و شایان توجه بتوانند با توجه به گزارش اعتبار بانکی و پس از استعلام وام از بانک مرکزی در صورت خوش حساب بودن گامی رو به جلو در جهت برطرف نمودن مشکلات مشتریان خویش بردارند. شرط دریافت وام داشتن امتیاز اعتباری بالاست که در استعلام بانکی مشخص می گردد.

وام نقدی طرح صبا بانک اقتصاد نوین به افراد با امتیاز اعتباری بالا

همان طور که گفته شد به منظور بهره مندی از وام های مختلف می بایست پیش از هر چیزی امتیاز اعتباری بالا و شایان توجهی داشته باشید تا بتوانید از وام های مختلف در بانک های گوناگون بهره مند شوید. امتیاز اعتباری بالا در شرکت های اعتبارسنجی با توجه به یک سری پارامترهای خاصی تعیین می شود که مهمترین آن ها خوش حساب بودن در بازپرداخت اقساط بانکی و نبود چک های برگشتی افراد حقیقی و حقوقی است. در این بین بانک اقتصاد نوین نیز به منظور حمایت از اقشار مختلف مردم و بهبود شرایط اقتصادی آنان با امتیاز اعتباری بالا پس از استعلام گزارش اعتباری رو به ارائه وام نقدی آورده است که به طرح صبا مشهور گشته است. در ادامه بیشتر در خصوص شرایط وام نقدی طرح صبا در بانک اقتصاد نوین خواهیم پرداخت با شرایط و ضوابط آن آشنا گردید تا بدین ترتیب در صورت داشتن امتیاز اعتباری بالا بتوانید از این وام استفاده به عمل آورید.

شرایط وام نقدی طرح صبا

وام نقدی موسوم به طرح صبا در بانک اقتصاد نوین به این شکل می باشد که شما می توانید تا سقف 50 میلیون تومان می باشد که با نرخ سود 18 درصد شما می توانید این وام نقدی را از بانک اقتصاد نوین را به عنوان کارت اعتباری در طرح های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. کارت اعتباری اول صبا ویژه صاحبان سپرده های کوتاه مدت عادی می باشد که بر حسب معدل موجودی سپرده می باشد. چرا که شما بر حسب این میانگین می توانید در دوره زمانی دو تا چهار ماهه از کارت اعتباری غیرگردان در بانک فوق الذکر استفاده کنید و به همین ترتیب کارت اعتباری دوم نیز ویژه صاحبان سپرده قرض الحسنه جاری می باشد. کارت اعتباری سوم نیز به مانند کارت اعتباری طرح صبای 2 ویژه صاحبان سپرده قرض الحسنه جاری است فقط با این تفاوت که این طرح ترکیبی از معدل موجودی سپرده و نیز گرفتن وثیقه نقدی 10 درصدی می باشد. به طور کلی برای استفاده از هر یک از این طرح ها نیاز به امتیاز اعتباری بالاست.

تسهیلات نقدی رویش بانک آینده

وام های بانکی به افراد با رتبه اعتباری بالا

افراد حقیقی و حقوقی مختلف به عنوان مشتریان بانک می بایست همواره اقساط خویش را سر موعد مقرر شده خویش پرداخت نمایند تا رتبه اعتباری خود را در شرکت های اعتبارسنج حفظ نمایند و با خوش حساب بودن خود در نظام بانکداری دریافتی در سامانه استعلام تسهیلات بانک مرکزی بتوانند پس از استعلام بانکی و در صورت رتبه یا امتیاز اعتباری بالا از وجود تسهیلات بانکی بهره مند شوند. تسهیلات بانکی بانک های مختلف می تواند کمکی در جهت حمایت از کسب و کارهای مختلف و نیز برطرف نمودن مشکلات خرید کالا و لوازم خانگی، جهیزیه عروس و داماد، خودرو و... باشد. به همین منظور بانک آینده نیز به مانند سایر بانک های دیگر رو به ارائه وام یا تسهیلات بانکی آورده است که از آن به نام طرح رویش یاد می شود. در صورتی که بخواهید از وجود این وام بانکی در بانک آینده بهره مند شوید، باید در ابتدای امر در این بانک حساب داشته باشید و با یک رتبه اعتباری خوب و مناسب از وجود این وام بانکی بهره مند شوید. اما نکات تکمیلی در خصوص این وام بانک آینده در ادام مطلب خواهد آمد.

وام نقدی رویش بانک آینده با توجه به رتبه اعتباری بالا

بانک آینده به افراد حقیقی و حقوقی با رتبه اعتباری بالا وام نقدی اعطاء می سازد. سود سپرده پس از گرفتن وام 20 درصد می باشد. افرادی با رتبه اعتباری بالا می توانند از وام نقدی طرح رویش بانک آینده استفاده نمایند تا به این منظور نیاز خود را با دریافت وام های مختلف برطرف نمایند. مدت زمان مسدودی سپرده 75 ماه می باشد و سود وام مذکور نیز 18 درصد می باشد. اما همان طور که می دانید حتما بایستی برای بهره مندی از وام نقدی طرح رویش بانک آینده به مانند سایر وام های بانک های دیگر نیاز به رتبه اعتباری بالاست. رتبه اعتباری بالا در شرکت های اعتبارسنجی به منزله نداشتن چک های برگشتی و پرداخت به موقع و سر موعد مقرر اقساط خویش می باشد. نکته ای که ذکر آن در این مختصر خالی از لطف نمی باشد، ذکر این مسئله است که اگر سود سپرده بیشتر از 20 درصد توافق شود، در این صورت وام 4 درصد بیشتر از آن می گردد. افراد حقیقی و حقوقی بایستی در نظر داشته باشند که مدت زمان بازپرداخت اقساط آن ها بستگی به طول مدت سپرده آن ها دارد. به طور کلی حساب سپرده لازم برای بهره مندی از این طرح برای کلیه افراد حقیقی و حقوقی با رتبه اعتباری بالا، حساب بلند مدت می باشد. حداکثر زمان بازپرداخت بدهی های آنان نیز 35 ماه می باشد که برای سپرده 3 ساله می باشد. در صورت سپرده 2 ساله و یک ساله به ترتیب زمان بازپرداخت بدهی ها 23 و 11 ماهه می باشد که افراد حقیقی و حقوقی می بایست به منظور حفظ و ارتقای رتبه اعتباری خویش به این زمان ها و نیز تاریخ و مبلغ بازپرداخت اقساط خویش تعهد داشته باشند و نسبت به تمامی آن ها پایبند بوده باشند تا بتوانند همچنان با حفظ رتبه اعتباری خود از تسهیلات بانکی دیگر نیز بهره مند گردند.

تسهیلات خرید کالا بانک شهر

خرید کالا

خرید کالا برای افراد بی بضاعت و مردم تنگ دست خیلی سخت می باشد و معمولا آن ها نمی توانند هزینه خرید کالا و انواع لوازم خانگی را پرداخت نمایند. به همین منظور همواره به فکر راهکارهایی می باشند که با استفاده از آن بتوانند لوازم خانگی مورد نظر خود را خریداری نمایند. ضمن اینکه با توجه به نوسانات مالی و قیمت های بالای انواع لوازم خانگی با توجه به اینکه روز به روز به قیمت های انواع لوازم خانگی هم افزوده می شود، گردآوردن هزینه برای خرید کالا و انواع لوازم خانگی شاید از عهده هر کسی برنیاید یا حداقل کار سخت و پیچیده ای به نظر می آید. در همین راستا بانک های مختلفی برای حمایت از افراد حقیقی و حقوقی به عنوان مشتریان خویش پس از استعلام بانکی آن ها در شرکت های اعتبارسنجی رو به ارائه تسهیلات بانکی خویش آورده اند که به عنوان وام هایی به جهت خرید کالا و انواع لوازم خانگی از آن ها یاد شده است. یکی از همین بانک ها، بانک شهر می باشد که این بانک نیز به مانند سایر بانک ها پس از استعلام بانکی یا به اصطلاح دقیق تر پس از استعلام از بانک مرکزی با کد ملی و نیز دریافت فرم اعتبارسنجی مشتریان خویش و تکمیل نمودن آن ها توسط مشتریان خویش به آن ها وام هایی برای خرید کالا ارائه می دهد که در ادامه بیشتر در خصوص شرایط وام دهی این بانک پس از استعلام بانکی افراد سخن به میان می آید.

تسهیلات خرید کالا بانک شهر پس از استعلام بانکی افراد

بانک شهر از جمله بانک های دیگری است که برای حمایت افراد بی بضاعت که توان مالی برای خرید کالا را ندارند، به حمایت از آن ها برخواسته است تا پس از استعلام بانکی از بانک مرکزی در صورت داشتن رتبه اعتباری مناسب به آن ها وام های با مبالغ زیادی را ارائه سازد تا کلیه افراد حقیقی و حقوقی بتوانند بدین منظور با بهره بردن از مبالغ موجود دریافتی از وام این بانک رو به خرید انواع خرید کالا و لوازم خانگی مورد نیاز خود آورند و منزل مسکونی خویش را با خرید این گونه از لوازم خانگی به گونه دیگری تبدیل سازند تا زن و بچه آن ها با استفاده از این وسایل و کالاهای مختلف بتوانند لذت بیشتری از زندگی خشک و بی روح خویش ببرند. بانک شهر پس از استعلام بانکی در صورت داشتن حساب مشتریان خویش در این بانک که سود بلند مدت 20 درصدی سالانه را دربردارد- وامی را به عنوان خرید کالا به مشتریان خویش اعطاء می کند که سقف این وام مبلغ شایان توجه 80 میلیون تومانی است که با سود 18 درصدی خود یکی از گزینه های بسیار شایان توجه و مطلوبی می باشد که افراد حقیقی و حقوقی می توانند با وجود این مبلغ بالا انواع کالا و لوازم خانگی خود را خریداری نمایند و از وجود آن ها در منزل مسکونی خویش استفاده به عمل آورند. برای این منظور افراد با رتبه اعتباری مختلف پس از استعلام بانکی و در صورت نیاز می توانند درخواست خود را برای دریافت این وام برای خرید کالا ثبت نمایند. حداکثر زمان بازپرداخت این وام 48 ماه می باشد که در طی این مدت زمان آن ها اقساط خویش را خواهند پرداخت. ضمن اینکه به عنوان ضمانت سپرده آن ها مسدود و نیاز به ضامن رسمی می باشد.

بهره مندی از تسهیلات خرید کالا بانک سامان

لوازم خانگی

خرید لوازم خانگی به صورت نقد با توجه به قیمت های بالایی که دارند، معمولا بسیار سخت می باشد. به همین علت می بایست سرمایه ای باشد تا با کمک آن بتوان لوازم خانگی مورد نیاز منزل مسکونی خویش را خریداری نمود و از وجود آن ها در خانه خود به خوبی بهره مند شد. انواع کالا از جمله لوازم خانگی مورد نیاز در هر خانه ای نیاز به سرمایه ای دارد تا بتوان آن ها را خریداری نمود. در همین راستا بانک سامان به منظور حمایت افراد حقیقی و حقوقی با امتیاز اعتباری یا رتبه اعتباری بالا رو به ارائه تسهیلات بانکی آورده است. البته افراد حقیقی و حقوقی به منظور بهره مندی از تسهیلات بانکی می بایست رتبه اعتباری خود را در سامانه ملی اعتبارسنجی ارتقاء ببخشند تا پس از استعلام بانکی و در صورت خوش حساب بودن آن ها در شرکت اعتبارسنجی بتوانند از مبالغ موجود در بانک سامان به عنوان وام برای افراد متقاضی استفاده بهینه ای ببرند و نیاز خود را با خرید کالا برطرف نمایند.

تسهیلات خرید کالا بانک سامان

همان طور که گفته شد بانک سامان پس از اعتبارسنجی افراد حقیقی و حقوقی متقاضی وام های مختلف به آن ها وام هایی برای خرید کالا اعطاء می کند. بنابراین تمامی افراد مختلف می توانند در صورت نیاز به خرید انواع کالاهای اساسی از جمله لوازم خانگی مورد نیاز در منزل مسکونی خویش با پرداخت به موقع و درست سر موعد مقرر شده قسط های خویش رتبه اعتباری خود را در شرکت های اعتبارسنجی ارتقاء بخشند تا به این منظور بتوانند با همان رتبه اعتباری خود در شرکت های اعتبارسنجی شرایط لازم را برای خرید کالا برای خود هموار سازند. حال ممکن است این سوال پیش آید که مبالغی که به عنوان وام بانک سامان برای خرید کالا در نظر گرفته است، چقدر می باشد؟ و بهره این وام ها چقدر می باشد؟ تا به این ترتیب همه افراد حقیقی و حقوقی با رتبه اعتباری شایان توجه در شرکت های اعتبارسنجی بتوانند از وجود این تسهیلات بانکی بهره مند شوند. در ادامه به ارائه تمامی این توضیحات پرداخته می شود.

شرایط بانک سامان برای وام خرید کالا پس از اعتبارسنجی افراد

پس از اعتبارسنجی افراد در شرکت های اعتبارسنجی آن ها می توانند تا سقف 50 میلیون تومان وام از این بانک با سود 18 درصدی بهره مند شوند. این افراد برای بازپرداخت اقساط خویش برای آنکه بتوانند همچنان رتبه اعتباری خود را در شرکت های اعتبارسنجی حفظ نمایند، می بایست در حداکثر 60 ماه نسبت به بازپرداخت اقساط خویش درست سر موعد مقرر شده خود اقدام ورزند تا همچنان بتوانند از وام های مختلف بهره مند شوند. ضمن اینکه ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که برای بهره مندی از وام 50 میلیون تومانی نیاز به سند ملک به عنوان ضمانت می باشد تا شما بتوانید از این مبلغ برای خرید کالا و لوازم خانگی مورد نیاز خویش استفاده به عمل آورید و نیاز خود را به این ترتیب برطرف نمایید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که 15 درصد مبلغ مذکور بلوکه می باشد ولی در کل با هزینه ای که شما به عنوان وام پس از احراز شرایط در شرکت اعتبارسنجی دریافت می کنید، می توانید خیلی از وسایل مورد نظر خود را خریداری نمایید.

توضیحاتی در رابطه با تسهیلات خرید کالا بانک آینده پس از استعلام بانکی

افزایش قیمت کالا

با توجه به افزایش بی رویه قیمت کالاهای مختلف از جمله لوازم خانگی، در کشور افراد بسیار زیادی هستند که توان خرید لوازم خانگی و کالاهای مورد استفاده و ضروری خود را ندارند. به همین منظور وجود یک وام به عنوان خرید کالا می تواند برای آن ها بسیار مفید واقع گردد. در همین راستا بانک آینده با نگاه آینده نگر خود رو به ارائه وام هایی نموده است که با عنوان خرید کالا معروف گشته اند. برای دریافت این وام ها نیز به مانند سایر وام های مختلف، بانک آینده نیز پس از استعلام بانکی و در صورت بدحساب نبودن در سامانه اعتبارسنجی به افراد حقیقی و حقوقی با امتیاز اعتباری یا رتبه اعتباری مناسب با استناد به استعلام از بانک مرکزی جهت وام به افراد متقاضی وام هایی ارائه می دهد تا به این ترتیب بتوانند از مبالغ موجود در آن ها اقدامات لازم را برای خرید کالای مورد نیاز و ضروری زندگی خویش به عمل آورند تا نیاز خود را به این ترتیب برطرف نمایند. اما برای استفاده از این وام و توضیحاتی در خصوص سود و مدت بازپرداخت اقساط و سایر نکات لازم در این خصوص و به ویژه سوالاتی در خصوص مبلغ موجود برای خرید کالا می بایست به ادامه مطلب مراجعه کنید تا تمامی ابهامات ذهن شما را برطرف نماییم.

تسهیلات خرید کالا بانک آینده پس از استعلام بانک

همان طور که گفته شد برای دریافت تسهیلات بانکی از هر بانکی نیاز به استعلام بانک مرکزی وام می باشد تا پس از استعلام از افراد حقیقی و حقوقی بتوان به افراد متقاضی وام های مختلفی را ارائه داد. بانک آینده پس از استعلام بانکی از بانک مرکزی و در صورت خوش حساب بودن این گونه افراد با رتبه اعتباری بالا وامی را در جهت کمک حال این افراد برای خرید کالا در نظر گرفته است که سود آن 16 درصد می باشد و حداکثر زمان بازپرداخت آن نیز 36 ماهه می باشد. برای بهره مندی از این وام نیاز به یک ضامن رسمی است تا پس از استعلام بانکی و احراز شرایط لازم بتوان مبلغی تا سقف 50 میلیون تومان در قالب طرح ترنج به افراد متقاضی اعطاء نمود تا به این ترتیب آن ها بتوانند بخشی از نیازهای خود را با خرید انواع کالای ضروری و مورد نیاز خویش برطرف نمایند.

البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نخواهد بود که شما می توانید برای بهره مندی از تسهیلات بانکی بانک آینده منوط به خرید کالا از وام های 15 تا 30 میلیونی نیز بهره مند شوید و درخواست خود را برای بانک اعلام دارید تا پس از استعلام بانکی، متولیان امور مربوط به وام دهی در بانک مذکور مبلغ درخواست شده را به شما اعطاء نمایند. ضمن اینکه این کارت تا 30 روز اعتبار دارد و وام گیرنده می تواند در طی این سی روز از وام کالای خویش استفاده نماید. در صورتی هم که بخواهید از وامی با مبلغ 30 تا 50 میلیون تومانی خرید کالا استفاده کنید، می بایست علاوه بر استعلام از بانک مرکزی جهت وام از دو ضامن استفاده نمایید تا بتوانید از مبلغ بیشتر از این وام برای خرید کالای مورد نیاز خود بهره مند شوید.

تسهیلات خودرو بانک دی با توجه به اعتبار سنجی افراد مختلف

خرید خودرو

وجود خودرو به عنوان یکی از وسایل نقلیه پرمصرفی می باشد که با توجه به قیمت بالای آن ها و نوسانات بسیار زیادی که وجود دارد، خرید آن برای همه افراد مسلما امکان پذیر نخواهد بود. به همین علت افراد حقیقی و حقوقی بسیار زیادی هستند که همواره به دنبال راهکارهایی خواهند بود تا به این ترتیب بتوانند پول و هزینه لازم را برای خرید خودرو تهیه نمایند تا با خرید این وسیله نقلیه بتوانند بخش اعظمی از کارهای شخصی خویش را روزانه صورت بخشند و بتوانند از وجود خودرو به عنوان وسیله زیر پای خویش به بهترین نحو ممکن استفاده به عمل آورند. دریافت تسهیلات بانکی یکی از کارهای پیش روی آن هاست که می توانند پس از استعلام بانکی و اتخاذ امتیاز اعتباری یا رتبه اعتباری مناسب در سامانه جامع اعتبارسنجی به هدف مورد نظر خویش دست یابند. بانک دی یکی از بانک های پیش رو در زمینه ارائه تسهیلات بانکی در زمینه خودرو می باشد که شما می توانید پس از استعلام معوقات بانکی با کد ملی و در صورت بد حساب نبودن در شرکت های اعتبارسنجی از وجود این تسهیلات بانکی به خوبی بهره مند شوید و بتوانید خودروی مورد نظر خویش را خریداری نمایید.

تسهیلات خودرو بانک دی با توجه به اعتبارسنجی افراد

همان طور که پیشتر یادآور گشتیم؛ بانک دی می تواند با ارائه تسهیلاتی که در زمینه خودرو به مشتریان حقیقی و حقوقی خویش پس از اعتبارسنجی آن ها اعطاء کند، آن ها را صاحب خودرو نماید. اما برای بهره مندی از این تسهیلات خودرو بانک دی باید در نظر داشته باشید سود آن 18 درصد می باشد و شما می توانید مبلغ 15 میلیون تومان را به عنوان وام خرید خودرو از این بانک را مورد استفاده خویش قرار دهید تا با بازپرداخت 36 ماهه رفته رفته اقساط خویش را پرداخت نمایید. برای بهره مندی بیشتر از تسهیلات مختلف این بانک شما می بایست نسبت به بازپرداخت اقساط خویش متعهد گردید چرا که در غیر این صورت رتبه اعتباری شما در سامانه جامع اعتبارسنجی طبیعتا نزول خواهد کرد و دیگر شما نمی توانید از سایر تسهیلات بانکی بهره مند شوید. برای استفاده به عمل آوردن از این وام 15 میلیون تومانی خودرو بانک دی شما نیاز به یک ضامن رسمی هم دارید تا به این منظور بتوانید شرایط خود را برای دریافت وام خودرو در بانک دی آماده و مهیا سازید. در صورت احراز همه شرایط در شرکت اعتبار سنجی شما می توانید مبلغ موجود در وام را دریافت نمایید تا کم کم بتوانید با پولی که از بانک گرفته اید و با سرمایه ای که خودتان تا پیش از این کسب نموده اید، خودرویی را برای خود خریداری نمایید تا با آن بتوانید به سفرهای دور و دراز بروید و نیاز های شخصی خویش را با استفاده از آن برطرف نمایید. بنابراین در صورتی که بخواهید از خدمات بانک دی بهره مند شوید، در وهله نخست می بایست رتبه اعتباری شایان توجهی را در شرکت های اعتبارسنجی به دست آورده باشید تا به این ترتیب بتوانید از این تسهیلات خودرو بانک دی به خوبی بهره مند شده و مبلغ 15 میلیون تومان را از این بانک دریافت نمایید تا کمک حال شما برای خرید خودرو قلمداد گردد.

نحوه دریافت تسهیلات مسکن بانک ملی

تهیه مسکن

خرید مسکن به مانند خرید خوراک و پوشاک نیست که به راحتی میسر گردد. برای خرید و تهیه مسکن نیاز به سرمایه زیادی است که معمولا کمتر کسی است که از توان آن بر می آید که به راحتی دست به خرید و تهیه مسکن به عنوان سقفی بالای سر همسر خویش در همان شروع زندگی بزند. به همین منظور برای محقق گرداندن رویای طیف وسیعی از مردم بانک ملی، تسهیلات مسکن به کلیه افراد حقیقی و حقوقی با امتیاز اعتباری بالا آورده است تا پس از استعلام بانکی از این بانک این دسته از افراد بتوانند از تسهیلات بانک مذکور بهره مند شده و رفته رفته برای خود خانه و کاشانه ای را فراهم نمایند تا بتوانند برای همیشه از شر مستاجری و انتقال از این خانه به آن خانه خود و خانواده خویش را رها گردانند.

استعلام بانکی برای دریافت تسهیلات

بانک ها به منظور اعطای تسهیلات به افراد حقیقی و حقوقی استعلام بانکی از آن ها می گیرند تا پس از استعلام بانکی و پر کردن فرم اعتبارسنجی مشتری در صورتی که آن ها امتیاز یا رتبه اعتباری شایان توجهی از شرکت های اعتبارسنجی کسب کرده باشند، می توانند شرایط دریافت وام یا تسهیلات بانکی را داشته باشند. پس بدون استعلام بانکی و اعتبارسنجی عملا دریافت تسهیلات بانکی امکان پذیر نخواهد بود. بانک ملی نیز به مانند سایر بانک های دیگر پس از استعلام بانکی رو به ارائه تسهیلات بانکی می آورد که یکی از این تسهیلات بانکی این بانک منوط به خرید و تهیه مسکن می باشد که در ادامه به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخته می شود.

نحوه دریافت تسهیلات مسکن بانک ملی

تسهیلات مسکن بانک ملی به این صورت می باشد که شما می بایست در وهله نخست در این بانک حساب باز کنید و پس از آن می توانید در تسهیلات بانک ملت بهره مند شوید. تسهیلات این بانک بدین صورت است که پس از استعلام بانکی و در صورت واجد شرایط بودن در سامانه اعتبارسنجی می توانید به تناسب نیاز خود هر یک از طرح های سه گانه در این بانک انتخاب کنید تا بتوانید با استفاده از این وام برای خود مسکنی را تهیه کنید تا به رویای شیرین صاحب خانه شدن دست یابید.

طرح های ویژه بانک ملی

بانک ملی برای ارائه تسهیلات خود سه طرح ویژه دارد که عبارتند از:

طرح اول: حداقل مانده برای افتتاح حساب در این طرح 16 میلیون تومان و حداقل مدت زمان سرمایه گذاری یک ماهه می باشد. ضمن اینکه نرخ سود در این طرح 10 درصد می باشد و دریافت تسهیلات در این طرح به ازای هر 18 میلیون و 200 هزار تومان سپرده در ماه شما می توانید ماهانه یک سهم اوراق گواهی حق تقدم دریافت نمایید. حداکثر قسط بانک در این طرح یک میلیون تومان است.

طرح دوم: حداقل مانده برای افتتاح حساب در این طرح نیز 16 میلیون تومان است با این تفاوت که حداقل به مدت سه ماه می بایست در حسابتان باقی بماند. در این طرح به ازای هر 22 میلیون و 300هزار تومان یک سهم اوراق گواهی حق تقدم بعد از سه ماه دریافت می کنید. نرخ سود نیز در این طرح 12 درصد می باشد.

طرح سوم: این طرح کاملا با دو طرح پیشین متفاوت می باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری 5 میلیون تومان است و سود سپرده نیز 10 درصد می باشد. اما گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن با شرایط خاص بر حسب امتیاز اعتباری مشتری با توجه به رقم و مدت زمان حساب سپرده به مشتری داده می شود. بنابراین در این طرح مشتریانی که امتیاز بیشتری  دارند، نسبت به دریافت گواهی حق تقدم مسکن در اولویت می باشند.

نحوه دریافت تسهیلات خرید مسکن بانک سامان

خرید مسکن

یکی از دردسرهایی که همواره برای جوانان وجود دارد، خرید مسکن می باشد که با توجه به نوسانات بالا و قیمت های سرسام آور مسکن تهیه مسکن برای هر کسی به همین راحتی امکان پذیر نخواهد بود. به همین منظور آن ها همواره به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند با جمع کردن پول و سرمایه گذاری سرانجام صاحب خانه شوند و از شر مستاجر بودن خود را برای همیشه رهایی بخشند. یکی از این راه های موجود پیش روی آن ها دریافت تسهیلات بانکی خرید مسکن است که آن ها می توانند با توجه به رتبه اعتباری بالای خویش از این تسهیلات بهره مند شده و بالاخره خود را صاحب خانه قلمداد سازند. از جمله بانک هایی که به ارائه تسهیلات بانکی به افراد حقیقی و حقوقی با توجه به رتبه اعتباری یا امتیاز اعتباری آن ها در سامانه جامع اعتبارسنجی همت می گمارد، بانک مسکن می باشد که پس از استعلام بانکی با توجه به نمره اعتباری یا رتبه اعتباری افراد مختلف، تسهیلات بانکی خویش را به آن ها اعطاء می کند تا بتوانند با کمک مبالغی که در این تسهیلات عاید آن ها می گردد، گام بسیار مستحکمی در راستای خرید و تهیه مسکن برای جوانان بردارد.

رتبه اعتباری افراد در شرکت اعتبار سنجی

رتبه اعتباری افراد در سامانه اعتبارسنجی برای دریافت تسهیلات بانکی بسیار حائز اهمیت می باشد. به این صورت که هر یک از افراد به منظور دریافت تسهیلات بانکی مبنی بر خرید مسکن می بایست حتما از رتبه اعتباری بالایی بهره مند بوده باشند. این رتبه اعتباری بدین صورت است که نبایستی در کارنامه اعتبارسنجی آن ها چک های برگشتی بسیار زیادی وجود داشته باشد که دال بر بد حساب بودن آن ها می کند. چرا که هر چقدر چک های برگشتی این افراد زیاد باشد، رتبه اعتباری آن ها نیز کاهش می یابد و آن ها دیگر قادر نخواهند بود که از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن یا هر نوع تسهیلات دیگری بهره مند شوند. پس اولین گام برای بهره مندی از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن، رتبه اعتباری خوب و بالا می باشد.

نحوه دریافت تسهیلات بانکی خرید مسکن بانک سامان

بانک سامان در همین راستا برای تسهیلات بانکی خود به کلیه افراد علاوه بر 18 درصد سود تسهیلات، سه درصد بیمه نظارت و سه درصد ریسک اعتباری را شامل حال تسهیلات بانکی خویش قرار داده است که در مجموع می توان گفت: سود واقعی تسهیلات خرید مسکن در بانک سامان چیزی حدود 24 درصد خواهد بود. کلیه افرادی با رتبه اعتباری بالا که می خواهند از تسهیلات بانکی بانک سامان بهره مند شوند، در نظر داشته باشند که آخرین زمان بازپرداخت اقساط بانکی این بانک 60 ماهه می باشد و سقف وام اعطاء شده به افراد حقیقی و حقوقی با رتبه اعتباری بالا 50 میلیون تومان می باشد. ولی همان طور که گفته شد برای دریافت این 50 میلیون توامان هر یک از افراد می بایست از رتبه اعتباری بالایی بهره مند بوده باشند. به این ترتیب که فاقد هر گونه چک های برگشتی باشند، سند ملکی می بایست به نام خود یا همسر وی باشد و سن بنای ملک نیز زیر 25 سال باشد و اعتبارسنجی آن ها نیز از طریق فیش حقوقی آن ها و نیز گردش حساب بازپرداخت اقساط آن ها صورت گیرد که تنها در صورت رتبه اعتباری مناسب به آن ها تسهیلات داده شود.

علت حذف تسهیلات مسکن از مصوبه امهال 3 ماهه تسهیلات بانکی

تسهیلات مسکن پس از استعلام بانکی

بانک های مختلف به منظور برطرف نمودن نیازهای مردم رو به ارائه تسهیلات مسکن پس از استعلام بانکی نموده اند تا به این منظور کلیه افراد حقیقی و حقوقی بتوانند با امتیاز اعتباری شایان توجه خود در شرکت اعتبارسنجی پس از استعلام از بانک مرکزی جهت وام بتوانند از مبالغ موجود در این تسهیلات در جهت ساخت و تهیه مسکن برای خود مبادرت ورزند تا به این ترتیب کلیه افرادی که نیاز مبرمی به خرید و ساخت مسکن دارند و در عین حال پول کافی برای خرید و تهیه مسکن را ندارند، بتوانند با تسهیلات بانکی بانک های مختلف پس از استعلام بدهی بانکی و در صورت نبود بدهی های موجود در کارنامه آن ها موجود در شرکت های اعتبارسنجی بتوانند با یک امتیاز اعتباری مناسب از این خدمات بانک ها بهره مند شده و برای همیشه خود را از شر مستاجری خلاص کنند. اما با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا و امهال سه ماهه تسهیلات بانکی در طی بخشنامه ای که اخیرا صورت گرفته است، تسهیلات مسکن را حذف نموده اند. اما علت این حذف تسهیلات مسکن چیست؟ در ادامه به علت حذف تسهیلات مسکن پرداخته می شود تا کلیه افرادی که تا پیش از این پس از استعلام بانکی و تکمیل فرم استعلام بانک می توانستند از این تسهیلات بانکی بهره مند شوند؛ در نظر داشته باشند که این تسهیلات با شیوع ویروس کرونا حذف گردیده است.

علت حذف تسهیلات مسکن از مصوبه امهال 3 ماهه تسهیلات بانکی

امهال سه ماهه تسهیلات بانکی پس از همه گیر شدن ویروس کرونا صورت گرفته است که وزیر راه و شهرسازی در خصوص این علت حذف تسهیلات مسکن گفته است: این نوع از تسهیلات از ابتدای امر هم مشمول مصوبه شورای پول و اعتبار نبوده است. تسهیلات مسکن تا پیش از همه گیر شدن ویروس کرونا پس از استعلام بانکی صورت می گرفت ولی این تسهیلات در همان ابتدا در مصوبه شورای پول و اعتبار نبوده است و باید خاطر نشان کرد که مصوبه شورای پول و اعتبار صرفا به کسب و کارهایی اختصاص دارد که در پی شیوع ویروس کرونا در کسب و کارهای خویش خسارت هایی دیده اند و نتوانسته اند با فروش محصولات تولیدی خویش دست به سودآوری بزنند.

ضمن اینکه تمامی این کسب و کارها پس از شیوع ویروس کرونا و وقفه سه ماهه اقساط تسهیلات که تا پیش از این با استعلام بانکی می بایست به کارهای بانکی خویش روی آورند- با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا علاوه بر اقساط، برای مالیات، بیمه تامین اجتماعی و تمامی قبوض آب و برق و گاز هم می توانند از این وقفه سه ماهه استفاده نمایند. تمامی این موارد نیز در مصوبه ستاد مبارزه با کرونا نیز به سایر تسهیلات بانکی افزوده شده است تا دیگر برای استعلام بانکی و بدهی اقساط آب و برق و گاز و سایر موارد نیازی به استعلام بانکی نباشد و کلیه افراد حقیقی و حقوقی بتوانند تمامی اقساط خود را در طی این سه ماهه درگیر ویروس کرونا به تعویق اندازند و نیازی به استعلام بانکی نباشد و رتبه اعتباری آن ها نیز در شرکت های اعتبارسنجی همچنان محفوظ بماند.

مستندات الزامات ارائه خدمات بانکی توسط اپلیکیشن های تلفن همراه ( تطبیق کد ملی و شماره همراه )

پارامترهای شرکت اعتبارسنجی

با توجه به این مسئله که شرکت اعتبار سنجی به منظور سنجش و ارزیابی کلیه افراد حقیقی و حقوقی مشمول وام ها و تسهیلات بانکی آن ها را بر اساس پارامترهای مشخصی با اعمال سختگیری های بیشتر مورد بررسی قرار می دهد، امروزه کلیه افراد حقیقی و حقوقی به منظور دریافت تسهیلات مختلف بانکی سعیر بر این مسئله دارند تا با حفظ یا ارتقای رتبه اعتباری خویش یا رتبه بندی اعتباری شرکت یا سازمان خویش بتوانند همچنان از تسهیلات بانکی به بهترین شکل ممکن استفاده به عمل آورند. سامانه ملی اعتبارسنجی در این بین با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و اعمال سختگیری های بیشتر با قوانین جدید و به روز تر روز به روز سعی بر آن نموده است تا میزان ریسک پذیری اعتباری را در نظام بانکداری رو به کاهش آورد تا بدین وسیله بانک های مختلف بتوانند با یک استعلام از بانک مرکزی جهت وام به سادگی پی به میزان خوش حسابی یا بدحسابی افراد حقیقی و حقوقی آورده تا تصمیم راحت تری مبنی بر اعطای تسهیلات بانکی به افراد حقیقی و حقوقی مختلف یا ندادن تسهیلات به آن ها بگیرد تا به این منظور علاوه بر پایین آوردن میزان ریسک و ریسک پذیری اعتباری خود، کمک شایان توجهی به کلیه افراد حقیقی و حقوقی برای برطرف نمودن نیازهای خود کند و در عین حال بانک ها دست به سودآوری برای خود بزنند. یکی از این اعمال سختگیری ها در نظام بانکداری و در شرکت های اعتبارسنجی مستندات مربوط به الزامات ارائه خدمات بانکی توسط اپلیکیشن های تلفن همراه ( تطبیق کد ملی و شماره همراه ) می باشد که در ادامه مطلب در خصوص این موضوع بحث و بررسی خواهد شد.

مستندات الزامات ارائه خدمات بانکی توسط اپلیکیشن های تلفن همراه ( تطبیق کد ملی و شماره همراه )

همان طوری که گفته شد؛ شرکت های اعتبارسنجی با سختگیری های خود روز به روز با اعمال قوانین جدید سعی بر امنیت بالا و کاهش ریسک پذیری در نظام بانکداری نموده اند که یکی از همین سختگیری های آنان در شرکت اعتبارسنجی مربوط به مستندات مربوط به الزامات ارائه خدمات بانکی توسط اپلیکیشن های تلفن همراه ( تطبیق کد ملی و شماره همراه ) می باشد. این مستندان نشان دهنده آن است که برای اعتبارسنجی و ارزیابی افراد مختلف در سال 98 این بخشنامه تصویب شد که می بایست کلیه خدمات بانکی افراد حقیقی و حقوقی از طریق اپلیکیشن یا برنامه های نصب شده روی تلفن همراه آن ها ضرورتا با تطبیق کد ملی و شماره همراه آن ها صورت پذیرد. به این صورت که کلیه افراد حقیقی و حقوقی مِن بعد می بایست به هنگام استفاده از برنامه های نصب شده روی تلفن همراه خویش به هنگام استفاده از کارت های بانکی مختلف خود، نام درج شده در شماره کارت آن ها با شماره کد ملی و تلفن همراه آن ها یکی باشد و با همدیگر تطبیق داشته باشند تا بتوانند از آن ها استفاده نمایند و در غیر این صورت در مواقعی که آن ها از کارت های دیگران روی برنامه نصب شده گوشی خویش استفاده به عمل آورند با هشدارهای امنیتی مواجه گردیده و نتوانند کارهای خود را به این ترتیب انجام دهند.