مباحثی در مورد نمره اعتباری شرکت

صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک باید توانایی انجام چند وظیفه و تخصص را به طور همزمان داشته باشند این وظایف شامل تنظیم استراتژی برای یک سال پیشرو شرکت و معامله با مشتری و مدیریت کارمندان و مسائل داخلی شرکت است. اما با این همه مشغله کاری اصلا غافلگیر‌کننده نیست که از امکان استعلام نمره اعتباری و گزارش اعتباری شرکت از طریق موسسات اعتبارسنجی آگاهی نداشته باشند.(همین حالا گزارش اعتباری شرکتت رو دریافت کن)  

بر طبق گزارشات اخیر موسسه اعتبارسنجی اکسپرین در آمریکا، تقریبا 50 درصد از صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک اظهار کردند که درک کافی از نمره اعتباری و گزارش اعتباری شرکت ندارند. آن‌ها نمی‌دانند که با استعلام نمرات و گزارش اعتباری شرکت باری از دوششان برداشته خواهد شد و دیگر نیازی به صرف زمان و هزینه زیاد برای تعیین میزان اعتبار شرکت‌های طرف قرارداد و همکاران تجاریشان نیست. با این حال، به محض اینکه کسب‌و‌کار رشد می‌کند. دانستن نمره اعتباری شرکت و از آن مهم‌تر بهبود و حفظ آن برای تداوم موفقیت شرکت ضروری است.

اما نمره اعتباری خوب شرکت چیست؟

همانند نمره اعتباری اشخاص هر چقدر نمره اعتباری شرکت از لحاظ مقدار عددی بیشتر باشد. شرکت در موقعیت مالی بهتری قرار خواهد گرفت. از طرفی دیگر هر چقدر این مقدار کمتر باشد. شرکت به ندرت واجد شرایط دریافت وام و مزایای حاصل از اعتبار خواهد شد.

چه عواملی بر نمره اعتباری شرکت تاثیر می‌گذارند؟

نمره اعتباری شرکت درست همانند عکس‌های فوری، تصویری واضح و روشن و البته بسیار سریع از سلامت مالی شرکت ارائه می‌دهد. نمره اعتباری شرکت تحت تاثیر عوامل متعددی مانند سوابق پرداخت‌های گذشته قرار می‌گیرد. پرداخت منظم و به موقع صورت‌حساب‌ها در نمره اعتباری بالاتر انعکاس خواهد یافت که به اعتبار‌دهندگان نشان می‌دهد که بنگاه شما دارای جریان نقدی مثبت و سالم است. علاوه بر پیگیری پرداخت‌ها، مسائلی مانند پرونده‌های قوه‌قضایی می‌توانند اثر منفی بر نمره اعتباری شرکت شما داشته باشند.

آگاهی از نمره اعتباری شرکت مزایای بسیاری دارد. اما میان دانستن و درک نمره اعتباری تفاوت بسیاری وجود دارد. درک عواملی که بر نمره اعتباری شرکت تاثیر می‌گذارند برای بهبود و حفظ نمره اعتباری بسیار ارزشمند است.

مباحثی در مورد نمره اعتباری شرکت ( رتبه اعتباری – گزارش اعتباری )

رتبه سنجی شرکت

چرا دانستن نمره اعتباری شرکت اهمیت دارد؟

اگر یک مشتری یا شرکت دیگر قصد همکاری تجاری با شما داشته باشد. احتمالا نمره اعتباری شرکت شما بر تصمیمات ایشان تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین با استعلام گزارش اعتباری شرکت از موسسات اعتبارسنجی شما همیشه نصویری کامل از آنچه اعتباردهنده مشاهده می‌کند در اختیار خواهید داشت. نمره اعتباری شرکت فقط به هنگام دریافت اعتبار از بانک اهمیت ندارد بلکه بر تصمیم و انتخاب شرکتی که قصد همکاری تجاری با شما دارد تاثیر خواهد گذاشت.

با استعلام گزارش اعتباری توسط موسسات اعتبارسنجی، تامین‌کنندگان، شرکای تجاری و یا حتی رقیبان می‌توانند سابقه اعتباری هر شرکتی را در هر زمان و در هر مکان و با کمترین هزینه مشاهده کنند. به عنوان یک صاحب کسب‌و‌کار، شما باید انتظار هر اتفاق غیر منتظره‌ای را داشته باشید. اما با کمک ابزارهای موسسات اعتبارسنجی، دیگر نیازی نیست که بر شانس خود تکیه کنید و تصمیمات خود را فقط بر مبنای شانس اتخاذ کنید.

چه عواملی بر نمره اعتباری شرکت تاثیر می‌گذارد؟

با استعلام گزارش اعتباری بنگاه، به دیدی کامل از اعتبار شرکت‌تان دست می‌یابید. گزارش اعتباری شما را در درک آن چه بر نمره اعتباری شرکت تاثیر می‌گذارد یاری خواهد کرد. عواملی مختلفی وجود دارد که می‌توانند تاثیر منفی بر گزارش اعتباری شرکت شما داشته باشند که حتی ممکن است باعث عدم صلاحیت شما در دریافت وام شوند. در زیر مثال‌هایی از عوامل تاثیرگذار آورده شده است:

اقساط معوق وام‌ها و کارت‌های اعتباری موجود
وجود چکهای برگشتی
داشتن سطح بالایی از بدهی
قراردادهای ضمانت
منبع:

سایت experian

نظر خود را راجع به این مقاله بنویسید.

نظری ثبت نشده است
اولین نظر را شما ثبت کنید.
خودت رو اعتبارسنجی کن !
سامانه اعتبارسنجی آیس
با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل خودت و یا دیگران ( البته با تائید خود شخص ) می توانید با چند کلیک ،گزارش اعتباری خود شامل تسهیلات دریافتی ، وجود یا عدم وجود چک برگشتی ،و ضمانتهایی را که برای شخص دیگری انجام شده است را مشاهده کنید.