رتبه اعتباری چیست و از کجا اعتبار می گیرد؟

رتبه اعتباری مقیاسی است که بر اساس رفتار‌های اعتباری پیشین هر شخص حقیقی یا حقوقی در 122 مجموعه داخل کشور شامل بانک‌ها، موسسات اعتباری، شرکت های بیمه، کارگزاری‌ها، لیزینگ و ... که با استفاده از فرمول‌های استاندارد تخمینی از میزان ریسک اعتباری اشخاص را ارائه می‌دهد. پرداخت به‌موقع صورت حساب‌ها و اقساط تسهیلات دریافت شده باعث می‌شود رتبه اعتباری مناسبی به افراد تعلق گیرد و عدم پرداخت به‌موقع اقساط و یا وجود نقاط منفی مانند چک برگشتی تاثیر زیادی بر گزارش اعتباری اشخاص خواهد داشت. در حال حاضر سابقه رفتار اعتباری 5 سال اخیر اشخاص در سامانه موجود می‌باشد و بر رتبه ایشان اثر می‌گذارد... ادامه مطلب


آیس نوشت :

لینک گزارش را با برازر دیگری بررسی نمایید.

آیس نوشت :

وام هایی که ضامن شده اید را بررسی نمایید..

آیس نوشت :

برای رفع مشکل گزارش با پشتیبانی آیس 02188177300 تماس بگیرید.

آیس نوشت :

ماهان عزیز گزارش ها 30 تا 45 روز یک بار آپدیت می شود.

آیس نوشت :

گزارشات هر 15 روز یکبار بروزرسانی میشود

گزارش اعتبارسنجی نمایش دهنده خوش حسابی یا بد حسابی افراد

گزارش اعتبارسنجی نمایش دهنده خوش حسابی یا بد حسابی افراد

بهره مندی از تسهیلات و وام های بانکی مختلفاگر می خواهید در هر یک از بانک های عامل، وام ها و تسهیلات بانکی دریافت نمایید؛ می بایست حتما در سامانه ملی اعتبارسنجی رتبه اعتباری خوب و شایسته ای را از آن خود کرده باشید. ارتقای رتبه اعتباری هر یک از افراد حقیقی و حقوقی منوط به یک سری شرایط می باشد که هر فردی باید برای حفظ و ارتقای رتبه اعتباری خویش در سامانه اعتبارسنجی به آن ها اهمیت قائل شود. چرا که توجه به این گونه از شرایط و ارج نهادن به هر یک از آن ها سبب می شود تا بانک ها بتوانند وام ها و تسهیلات ... ادامه مطلب


آیس نوشت :

عالی بود اگر امکان داره بیشتر راجع به بالا بردن سطح آگاهی از وضعیت موجود دراعتبارسنجی را بهم میدادین.

آیس نوشت :

برای بهبود نمره اعتباری اقساط را سر موعد پرداخت کنید و چک برگشتی نداشته باشید و منتظر زمان بمانید و گزارش اعتباریتان را به صورت دوره ای بررسی کنید.در گزارش اعتباری تاریخچه نحوه پرداخت اقساط تا 7سال ثبت می شود.

آیس نوشت :

مرتضی عزیز برای رفع مشکل و دریافت گزارش با پشتیبانی آیس 02188177300 تماس بگیرید

آیس نوشت :

الماس عزیز باید از طریق سایت آیس گزارش اعتباری خودتان را دریافت کنید.

آیس نوشت :

سعید عزیز سامانه اعتبارسنجی آیس فقط در زمینه اعتبارسنجی فعالیت دارد.


پنل ویژه کسب و کار و صاحبین مشاغل
(؟) پنل ویژه کسب و کار ها و مشاغل ،ابزاری ساده جهت مشاهده مستقیم گزارش اعتباری مشتریان و اشخاص مورد نظرشما ( البته با تائید و رضایت خودشان ) .به راحتی وبا چند کلیک و بارگذاری مدارک کسب و کار خود پنل خود راثبت کرده وبا آگاهی از رفتارمالی طرف معامله خود ایمن معامله کنید .

نحوه دریافت گزارش اعتبارسنجی

ورود شماره تلفن و کد ملی

شماره تلفن همراه و کد ملی خود را وارد نمایید.

پرداخت

پس از کنترل تطابق بین کد ملی و شماره تلفن، هزینه گزارش را پرداخت نمایید.

تایید هویت

کد تأیید ارسال شده را وارد نمایید.

مشاهده گزارش

گزارش رتبه اعتباری به همراه جزئیات کامل را مشاهده و دریافت کنید.

روش های بهبود رتبه اعتباری

۱. گزارش اعتباری خود را به صورت دوره ای مرور کنید :

در صورت هر گونه خطا و اشکال آن را با آیس در میان بگذرید چرا که ممکن است برخی از اطلاعات گزارش شما در هنگام بروزرسانی و یا موارد اینچنینی دارای مغایرت باشد و شما از آن بی اطلاع باشید، بدین طریق اطمینان حاصل میکنید که رتبه اعتباری شما صحیح میباشد.

۲. سابقه خود را منفی نکنید و یا آن را تصحیح نمایید :

حد الامکان از بوجود آوردن سابقه منفی در سیستم های بانکی خودداری کنید و اگر چک برگشتی یا وام عقب افتاده ای دارید با تنظیم کردن برنامه ای دقیق آنها را تسویه نمایید. با اینکار شما رتبه خود را بهبود بخشیده اید و میتوانید مطمئن باشید که تاثیر مثبت آن را در آینده خواهید دید.

۳. یادآوری ‌های پرداخت را تنظیم کنید :

با تنظیم یادآوری پرداخت در برنامه های موبایل و یا تقویم، پرداخت صورت حساب های خود را به موقع و به صورت مداوم بررسی کنید. این کار رتبه اعتباری شما را در عرض چند ماه بهتر میکند.

۴. وام های کم با باز پرداخت سریع دریافت کنید :

اگر رتبه اعتباری ندارید و یا سابقه ی اعتباری بدی دارید و راه دیگری برای بهبود نمره خود ندارید، میتوانید "وام سریع پرداخت" را در نظر بگیرید. اینها معمولا وام‌هایی برای مبالغ اندک هستند که در گزارش اعتباری یک شرکت اعتبارسنجی در مورد سابقه بازپرداخت وام و بدهی می‌توانند تاثیر مثبت داشته باشند.

۵. ضامن هر شخصی نشوید :

ضمانت فردی که از بازپرداخت به موقع تسهیلات سر باز میزند و یا توان پرداخت ندارد در رتبه شما تاثیر منفی میگذارد. در صورتی که میتوانید با ضمانت فرد خوش حساب به افزایش امتیاز اعتباری خود کمک کنید.