چالش های پیش روی افراد در دریافت تسهیلات بانکی

در صورتی که قصد دریافت تسهیلات بانکی را در سر دارید؛ معمولا با چالش های بسیار زیادی رو به رو خواهید شد. برای بهره مندی از هر نوع تسهیلات و وام بانکی شما نیاز به یک یا دو ضامن دارید که پیدا کردن آن ممکن است برای همه میسر نباشد و به همین دلیل بسیاری از افراد از دریافت وام های بانکی محروم می شوند. اما برای رفع این مشکل و برای اینکه هر یک از افراد بتوانند از تسهیلات بانکی بهره مند شوند، رتبه اعتباری مشتریان بانکی در سامانه اعتبار سنجی را مورد رصد قرار می دهند تا معیاری برای مشتریان خوش حساب بانکی به شمار آید. بدین صورت که هر یک از افراد حقیقی و حقوقی پس از پر کردن فرم اعتبارسنجی مشتریان در نظام بانکی با یک استعلام ساده می توانند نسبت به رتبه یا امتیاز اعتباری خود بهره مند شوند و از طرفی دیگر هم بانک های عامل می توانند با تفکیک مشتریان خوش حساب خود از مشتریان بدحساب تصمیم های بهتری را اتخاذ نمایند. حال این سوال وجود می آید که برای رفع چالش ضامن یا ضامنین باید چه کار کرد تا بتوان از تسهیلات مختلف بانکی بهره مند شد؟ در ادامه به این مسئله خواهیم پرداخت.

ارائه تسهیلات بدون ضامن بعد از بررسی گزارش اعتباری توسط بانک مهر ایران

اعتبارسنجی مشتریان بانکی

ارائه تسهیلات بدون ضامن بانک مهر ایران

بانک مهر اقتصاد در راستای رفع معضل یافتن ضامن یا ضامنین توسط مشتریان خود، تسهیلات بدون ضامن را به آن ها ارائه می دهد تا دیگر هیچ گونه دغدغه و مشکلی در زمینه یافتن ضامنین نداشته باشند و بتوانید به راحتی وام ها و تسهیلات مورد نیاز خود را بیابند. تنها شرط بهره مندی از تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران، داشتن یک رتبه اعتباری بالا و مناسب در سامانه اعتبارسنجی است. به این صورت که هر یک از مشتریان خوش حساب بانک مربوطه می توانند به پشتوانه رفتار بانکی معقول خود بتوانند از خدمات این بانک به خوبی بهره مند شوند. بنابراین در صورتی که نیاز به تسهیلات بانکی دارید و در عین حال یافتن ضامن یا ضامنین برای شما سخت و دشوار است؛ می توانید در صورت نداشتن چک برگشتی در پرونده خود و در صورت پرداخت سر موعد مقرر اقساط بانکی خود در طول سالیان اخیر و کسب یک رتبه اعتباری بالا و قابل توجه در سامانه اعتبار سنجی، پس از استعلام بانکی از وجود تسهیلات بدون ضامن بانک مهر ایران به خوبی بهره مند شوید. بانک قرض الحسنه مهر ایران نسبت به سایر بانک های دیگر، انعطاف پذیری بیشتری را به مشتریان بانکی خود نشان می دهد تا هر یک از آن ها بتوانند با توجه به رفتارهای بانکی خود از وجود وام ها و تسهیلات بانکی به خوبی استفاده کنند و هیچ یک از مشتریان این بانک به علت نیافتن ضامن یا ضامنین از تسهیلات و وام های مختلف محروم نشوند. اعتبارسنجی بانکی سبب می شود تا افراد خوش حساب از افراد بدحساب جدا شوند تا بدین ترتیب بانک ها پس از یک استعلام بانکی ساده بتوانند تسهیلات خود را به مشتریان خوش حساب خود اعطاء کنند که هم توان پرداخت اقساط را دارند و هم از رتبه اعتباری خوبی برخوردار هستند.

نظر خود را راجع به این مقاله بنویسید.

مهدی نیکخواه نوری نوشت : 1402/03/05
خیلی عالی دیگه کسی نمیتونه منت بیاره آقا من ضامن هستم نمیتونم البته به خوش حسابی ما هم شرطه
پاسخ
محمد امامی نوشت : 1402/02/21
اگر پرداخت وام بدون ضامن وپرداخت قسط غیرحضوری واینترنتی باشه عالی است
پاسخ
مرتضی زینلی نوشت : 1402/02/16
با سلام و احترام واقعاً دمتون گرم که این فایند ضامن را حذف کردی ، یکی از دغدغه های مردم فراهم کردن ضامن بود که خدا را شکر مسؤلین بانک مهر ایران این لطف را در حق مشتریان خود داشته و تنها بانک اسلامی است با کمترین سود
پاسخ
هادی فکوریزدان نوشت : 1402/02/12
واقعا دمتون گرم ،من به تازگی با یک برگ چک و یک سفته الکترونیک ۵۰تومن وام گرفتم،از مدیریت بانک مهر تشکر میکنم که شرایط وام بدون ضامن رو فراهم کردند
پاسخ
افشین فلاح زاده نوشت : 1401/12/06
اگه بدون ضامن باشه که خیلی عالیه واقعا فراهم کردن ضامن خیلی سخت شده ممنون از شما
پاسخ
فاطمه زوار نوشت : 1401/12/05
اگه بشه که خیلی خوب میشه
پاسخ
حسین علی نژاد نوشت : 1401/11/05
عالی میشه دیگه منت نمیذارن سرمون این ضامنهای فامیل
پاسخ
زهره پوررمضان نوشت : 1401/11/03
در صورت اجرایی شدن برای افراد خوش حساب بسیار عالی و مایه آرامش است. پاینده باشید
پاسخ
فرهاد فرهادی نوشت : 1401/10/11
اگر واقعا عملی کنند و از سایر بانکها هم استعلام بگیرند عالی است
پاسخ
محمد نوشت : 1401/01/31
سلام من از هر بانکی وام گرفتم قسط آن را به موقع پرداخت کردم ولی چرا بانک مرکزی اعتبار سنجی مرا با ریسک بالا زده
پاسخ
آیس نوشت : 1401/01/31
محمد عزیز، در قسمت توصیف می توانید دلایل کسب امتیاز خود را مشاهده و بررسی نمایید.
فرنگیس السادات ادینه نوشت : 1401/01/17
دریافت وام
پاسخ
آیس نوشت : 1401/01/17
فرنگیس عزیز، برای دریافت وام و شرایط وام از بانک خودتان باید سوال کنید. این موضوع با توجه به سیاست های هر بانک می تواند متفاوت باشد.
محمدشهسوار نوشت : 1400/08/26
امکان سیو اعتبار سنجی هست؟
پاسخ
آیس نوشت : 1400/08/26
محمد عزیز، با زدن دکمه PDF در لینک گزارش میتونید ذخیره نمایید.
جعفر حسنی نوشت : 1400/08/18
سلام به روز رسانی آیس چند روزه است ؟ معمولا چندم هر ماه بروز رسانی انجام میشه ؟
پاسخ
آیس نوشت : 1400/08/18
جعفر عزیز ، به روز رسانی گزارش ها معمولا 15 الی 30 روز می باشد
خودت رو اعتبارسنجی کن !
سامانه اعتبارسنجی آیس
با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل خودت و یا دیگران ( البته با تائید خود شخص ) می توانید با چند کلیک ،گزارش اعتباری خود شامل تسهیلات دریافتی ، وجود یا عدم وجود چک برگشتی ،و ضمانتهایی را که برای شخص دیگری انجام شده است را مشاهده کنید.